rr-odkowa
Blog > Komentarze do wpisu

Alexander McCall Smith - "Angus od snów"

Zacznę od tego, że z mitologią nigdy nie było mi po drodze. Parandowskiego zmęczyłam w szkole średniej, a potem już nigdy nic. Nie czytałam Kubiaka, Markowskiej ani Gravesa, o mitologiach z małej czarnej serii nie wspominając. Opór materii był ogromny. Aż tu nagle, z zupełnie niezrozumiałych przyczyn przyniosłam z biblioteki niedużą książkę Alexandra McCall Smith`a, z serii MITY. Leżała na półce chyba 2 miesiące, ale w końcu nadszedł jej czas. I co się okazało? Książka jest po prostu "urokliwa" - to staromodne słowo chyba najbardziej oddaje klimat tej książki. Przeplatają się w niej dwa wątki. Pierwszy, to rozbudowana, po części autorska, wersja mitu o celtyckim bożku Angusie. Druga, to kilka przypadków z życia współczesnych mężczyzn noszących imię Angus. Okazuje się, że imię to determinuje pewne zachowania i sytuacje sprawiając, że życie współczesnych bohaterów przypomina perypetie mitologicznej postaci.

Polecam tę książkę z pełnym przekonaniem. Skoro ja, tak niechętna mitologiom, przeczytałam ją z wielką przyjemnością, to jestem pewna, że znajdzie ona wielu zwolenników.

A wczoraj zaczęłam czytać "Kwietniową czarownicę" i tak mnie ta książka wessała, że mimo iż jestem dopiero na 106 stronie to już odczuwam jakieś narkotyczne uzależnienie. A co będzie dalej? 

poniedziałek, 01 września 2008, rr-odkowa

Polecane wpisy

  • PRZENOSINY !!

    Znalazłam dla mojego bloga inne miejsce. Zapraszam już teraz, choć przenosiny pewnie chwilę potrwają. Nowy adres: ksiazkowodolne.blogspot.com

  • Czytelnicze różności

    Długo nie pisałam, ale żadna z ostatnio przeczytanych książek nie wzbudziła we mnie głębszych uczuć i potrzeby napisania o niej. Czytałam, ku własnemu zdziwieni

  • [*] [*] [*]

    Wciąż nie mogę uwierzyć .......

Komentarze
2008/09/07 12:09:01
Właśnie za "Angusa" już się zabieram od kilku miesięcy, ale ciągle coś mnie od niego odciągało. Teraz przynajmniej wiem, że powinna się spodobać. Z tej serii czytałam też "Annę In w grobowcach świata" Tokarczuk. Jej proza jest dość specyficzna, ale jeśli lubisz, to polecam :)
Spis moli