rr-odkowa
Blog > Komentarze do wpisu

"Świadectwo prawdy" - Jodi Picoult

"Świadectwo prawdy" to moje pierwsze spotkanie z Jodi Picoult. Pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie, bo wciągnęła mnie ta książka bardzo i błyskawicznie ją przeczytałam. Podoba mi się takie pisanie. Nie jest to żadna ambitna literatura, ale dobrze napisana książka łącząca elementy obyczajowe i kryminalne z wątkami romansowymi.

W wiosce Amiszów zostaje znaleziony martwy noworodek. Podejrzenia padają na młodą Amiszkę - Katie Fisher, która ma wszelkie objawy połogu, a mimo to nie przyznaje się ani do bycia w ciąży, ani tym bardziej do zamordowania dziecka. Sprawa jest skomplikowana i trudna ponieważ Amiszowie nie używają przemocy, nie kradną, nie zabijają - są uczciwi i spokojni. Jak więc możliwe, że młoda dziewczyna popełniła taką zbrodnię. Prokurator stawia dziewczynie zarzuty, a jej obrony podejmuje się słynna adwokatka - Ellie Hathaway. Z podejrzaną łączą dalekie pokrewieństwo. Żeby uchronić dziewczynę przed aresztem adwokatka zobowiązuje się pilnować jej, co jest równoznaczne z zamieszkaniem w wiosce Amiszów. To niewątpliwie olbrzymia zmiana w życiu pani adwokat, która poznając życie tej specyficznej osady, jednocześnie lepiej poznaje siebie. Jest to szczególnie ważne w kontekście spotkania z mężczyzną, który przed laty był jej wielką miłością. Udaje jej się także znaleźć wspólny język ze swoją klientką. Prowadzone dochodzenie powoli odkrywa okoliczności zbrodni, ale na ostateczne rozwiązanie musimy czekać do ostatniej strony. W międzyczasie dzieje się bardzo dużo i ponad 400 stron książki czyta się niemalże jednym tchem.

Cieszę się, że w końcu przeczytałam tę książkę, ponieważ już wcześniej dużo dobrego czytałam o twórczości Jodi Picoult i po cichu liczyłam, że mi też będzie się podobać. I tak było. Teraz "Świadectwo prawdy" czyta moja mama i też jest zachwycona :-)

niedziela, 04 stycznia 2009, rr-odkowa

Polecane wpisy

  • PRZENOSINY !!

    Znalazłam dla mojego bloga inne miejsce. Zapraszam już teraz, choć przenosiny pewnie chwilę potrwają. Nowy adres: ksiazkowodolne.blogspot.com

  • Czytelnicze różności

    Długo nie pisałam, ale żadna z ostatnio przeczytanych książek nie wzbudziła we mnie głębszych uczuć i potrzeby napisania o niej. Czytałam, ku własnemu zdziwieni

  • [*] [*] [*]

    Wciąż nie mogę uwierzyć .......

Komentarze
2009/01/04 19:06:22
Cieszę się, że Ci się spodobało:) Zaraziłam Jodi Picoult kilka osób i przynosi mi to dużą satysfakcję:)
-
2009/01/04 20:19:48
ja bardzo lubię Picoult, mimo, że nie wszystkie książki tak samo ("Jak z obrazka" baaaardzo mnie zawiodła, uważam, ze stać ją na znacznie więcej). Na mnie największe wrażenie zrobiła "Bez mojej zgody", którą czytałam w oryginale a także książka, którą bardzo polecam czyli "Dziesiąty krąg" :
chiara76.blox.pl/2007/11/Dziesiaty-Krag-Jodi-Picoult.html

pozdrawiam:)
-
rr-odkowa
2009/01/05 19:32:10
Mbmm, myślę, że mnie też możesz zaliczyć do grona tych zarażonych osób :-)
Chiara76, "Dziesiąty krąg" mam własny :-), ale jeszcze nie przeczytany. Wierzę, że mi też się spodoba.
Pozdrawiam Was dziewczyny :-)
-
vmr
2009/01/09 09:42:13
A ja tak czytam na blogach o tej pani, czytam i chyba wreszcie się skuszę. Może będę następną zarażoną? ;) Zacznę od poszukania "Świadectwa prawdy".
-
2009/01/09 14:49:21
Lubię Picoult czytałam większość książek choć nie wszystkie ale tą akurat tak, podobała mi się.
-
germini
2009/01/11 04:35:22
O, a ja wprawdzie książki nie czytałam, ale widziałam kiedyś ekranizację. Nie pamiętam, jak się sprawa rozwiązała, a to znaczy, że film był nijaki (w przeciwnym wypadku zapamiętałabym cokolwiek). Książka jest zapewne lepsza (jak to zazwyczaj bywa) i na pewno przeczytam, jak mi się kiedyś nawinie :) (Ale też przyznaję, że jakoś specjalnie szukać jej nie będę, bo Picoult mnie jakoś szczególnie nie zachwyciła... Chociaż nie wiem, czy dobrym pomysłem jest wspominanie o tym w gronie jej fanów ;))
-
rr-odkowa
2009/01/11 09:33:39
Germini, ale mi wcale nie przeszkadza, że Ciebie Picoult nie zachwyca. Strasznie nudno by było gdyby wszystkim podobało się to samo. Poza tym, mam nadzieję, czasy jednomyślności skończyły się bezpowrotnie. Pozdrowienia :)
-
2009/01/11 16:37:13
Twoja recenzja przekonuje mnie, żeby przełożyć tę książkę na początek na stosiku książek w poczekalni. Po tylu pozytywnych recenzjach nabyłam już dwie pozycje Picoult, a teraz przekonałam się, że nadszedł ich czas czytania ;)
-
2009/01/31 12:02:20
Witam! "Świadectwo prawdy" podobało mi się szalenie! Tak bardzo że poleciłam ją mojemu chłopakowi i on również był nią oczarowany. Czytałam też "Bez mojej zgody", książkę naprawdę ciężką, poruszyła mnie ona bardzo. Teraz na mojej półeczce czeka "Dziesiąty krąg" :))) Czytałaś?
Pozdrawiam!!
kot
Spis moli