rr-odkowa
Blog > Komentarze do wpisu

"Coś pożyczonego" - Emily Giffin

 

Ostatnie trzy dni spędziłam w domu. wszystko przez ten koniec zimy. Zawsze tak jest ... katar, ból gardła i inne atrakcje. Na szczęście są też plusy takiej sytuacji. Leżenie pod kocykiem z fajną książką może uprzyjemnić każdą walkę z wirusami ;-)

Oczywiście w sytuacji, kiedy ma się wrażenie, że mózg wypływa wraz z katarem, nie powinno się czytać dzieł ambitnych i tzw. "trudnych". W takiej sytuacji należy zaopatrzyć się w lekturę miłą i lekką, z nieskomplikowaną fabułą. Taka właśnie jest książka Emily Giffin "Coś pożyczonego". Jest to opowieść o Rachel - 30-letniej prawniczce z Nowego Jorku, która po swoim przyjęciu urodzinowym spędziła noc z Dexem, narzeczonym swojej najlepszej przyjaciółki Darcy. Początkowo  wmawia sobie, że to nic nie znacząca przygoda, ot głupia wpadka. Czy tak jest w istocie? Chyba nie do końca. Dex zaczyna okazywać Rachel coraz większe zainteresowanie, ona czeka na jego telefony i smsy. I tak zaczyna się romans tych dwojga, o którym Darcy rzecz jasna nie ma pojęcia. Acha, tylko w tej książce to nieświadoma niczego przyszła panna młoda jest tą złą. Powiem szczerze, gdybym miała mieć taką przyjaciółkę to ...... Nie! Nawet nie potrafię sobie wyobrazić żebym mogła przyjaźnić się z osobą tak egocentryczną i traktującą innych jak tło. Dlatego w tych okolicznościach nawet przez chwilę nie było mi szkoda Darcy. Bardzo kibicowałam Rachel i Dexowi i chciałam żeby im się udało. Czy tak się stało?

"Coś pożyczonego" naprawdę mi się podobało. Jest to książka napisana zwyczajnym, współczesnym językiem z ciekawymi, dobrze naszkicowanymi postaciami. Jest bardzo wciągająca i choć lekka to wcale nie jest ani głupia, ani zbyt banalna. Wyobrażam sobie, że taką książkę świetnie się czyta latem na plaży albo po męczącym dniu w pracy .... albo tak jak ja czytałam ... w trakcie choroby. 

niedziela, 08 marca 2009, rr-odkowa

Polecane wpisy

  • PRZENOSINY !!

    Znalazłam dla mojego bloga inne miejsce. Zapraszam już teraz, choć przenosiny pewnie chwilę potrwają. Nowy adres: ksiazkowodolne.blogspot.com

  • Czytelnicze różności

    Długo nie pisałam, ale żadna z ostatnio przeczytanych książek nie wzbudziła we mnie głębszych uczuć i potrzeby napisania o niej. Czytałam, ku własnemu zdziwieni

  • [*] [*] [*]

    Wciąż nie mogę uwierzyć .......

Komentarze
claudete
2009/03/22 00:57:03
Ta książka, o dziwo, bardzo mi przypadła do gustu.
Kupiłam ją po przeczytaniu krótkiego komentarza w przedsprzedaży po bardzo promocyjnej cenie i nie oczekiwałam niczego wspaniałego.
Tymczasem od pierwszej do ostatniej strony czekała na mnie wciągająca historia i dokładnie tak jak to ujęłaś - wcale nie głupia, ani nazbyt banalna. Historia lekka, przyjemna i niosąca ze sobą znakomite przesłanie:)
Także od samego początku kibicowałam głównej bohaterce. A gdy po przeczytaniu zamykałam książkę zrobiło mi się żal, że to już koniec.
Dlatego teraz czeka na mnie druga część, czyli "Coś niebieskiego". Jestem bardzo ciekawa, jak świat wygląda w oczach tej całej Darcy :)

Pozdrawiam serdecznie.
Spis moli